меню

Останні роки ми спостерігали повернення забутих овочів. Сучасні та традиційні ресторани однаково експериментують із овочами, які досить складно знайти в супермаркеті. Що саме вони подають?

Іспанський артишок

Іспанський артишок

Також відомий як кардон. Частіше за все вживають стебла. Їх потрібно відварити з борошном та оцтом або лимонною кислотою, після чого вони втрачають гіркоту та набувають світлого кольору. Найчастіше їх подають із соусом бешамель або голландським соусом.

Вівсяний корінь

Вівсяний корінь

Коренеплід із жовтуватою шкіркою та світлим м’якушем. Іноді його смак порівнюють з устрицями або горіхами. Його можна використовувати в супах та пирогах, а якщо запекти в беконі — вийде смачна закуска.

Патисон

Патисон

Різновид кабачку незвичної форми. Він може бути різних розмірів — від крихітних, коли його можна маринувати в оцті, до доволі великих (більше 20 сантиметрів в діаметрі). Патисон часто готують із начинкою або запікають.

Бруква

Бруква

Середнє між капустою та турнепсом. В минулому чудово заміняла картоплю. Дуже смачна в супах, а також в картопляному пюре.

Пастернак

Пастернак

Більш солодкий та м’який на смак родич петрушки. Можна готувати із нього чіпси, смажити з іншими коренеплодами, додавати в супи — найпопулярнішим є суп з пастернаку та груші.

Чорний корінь

Чорний корінь

«Зимова спаржа» з чорною шкіркою, може досягати навіть 30 сантиметрів у довжину. У смаженому вигляді дуже смачний з пастою або ризото, а варений можна подавати із голландським соусом.

Тут в нагоді стануть старі кулінарні книги — навіть у книгах середини 20 сторіччя можна знайти рецепти із забутими овочами. Пошуки у букіністичних магазинах можуть вимагати забагато часу, тому краще пошукати в інтернеті.

Блоги шеф-кухарів, професійні інтернет-портали та групи в соціальних мережах також допоможуть дізнатися більше про забуті овочі.