меню

Даремні витрати їжі та неправильна утилізація відходів починається ще у процесі розробки меню, розмов з постачальниками та вибору столового посуду.  Обсяг відходів залежить від організації порядку роботи кухні на всіх етапах процесу. 

Для ресторанів та кейтерингових компаній, що використовують гриль, це питання надзвичайно важливе та впливає на обсяги їжі, що будуть витрачені даремно.

Зазвичай на тарілках гостей залишаються гарніри. Але ще більше їх пропадає на кухні, що збільшує витрати не лише на виробництво страви, а й на утилізацію відходів.

1. Використовуйте залишки їжі, приготованої на грилі

Приготували забагато порцій м’яса або овочів на грилі? Не викидайте їх, а використайте. Із м’яса можна зробити начинку або підливку, а суміш овочів можна перетворити на смачний кремовий суп.

2. Готуйте на грилі менш популярні відрізки м’яса

На грилі можна готувати не лише ребра та ошийки. Можна обирати й інші відрізки м’яса та готувати тельбухи — як-от, наприклад, для шпажок із курячою печінкою. А маринована куряча шкіра на грилі — це чудова закуска до пива.

3. Зменшіть кількість гарнірів і використовуйте гарний посуд

Зазвичай гості не доїдають гарніри, що подаються до основної грильованої страви, тому варто зменшити їхню кількість. Замість цього зверніть увагу на тарілки і сервіруйте страви так, щоб вразити навіть найголодніших.

4. Забудьте про одноразові тарілки та столові прибори

Навіть готуючи на грилі на природі можна зменшити кількість відходів. Не використовуйте одноразові тарілки та столові прибори; кращим рішенням буде обирати їстівний “посуд” — як-от булочки, піту, тортилью, рисовий папір або... велике листя салату.

5. Використовуйте багаторазово

Замість дерев’яних шпажок використовуйте металеві, обирайте багаторазові таці та посуд для грилю.

 

Тут ви знайдете більше порад щодо організації кухонних відходів.